BRAMA SAMONOŚNA – PŁYNNE PRZESUNIĘCIE Bramy

pp-001-wa

Brama samonośna, jak wskazuje na to nazwa, nie wymaga dodatkowego podparcia, dzięki czemu sama się unosi, a cała konstrukcja nie wymaga dodatkowych suwnic. Na czym polega wytrzymałość bramy samonośnej? Całość konstrukcji opiera się o przeciwwagę, którą umieszczę się wzdłuż ogrodzenia. Przeważnie długość przeciwwagi wynosi około 1/3 jej całkowitej długości, jednak wszystko zależy od wielkości i materiału wykonania.

Zastosowanie bram samonośnych

Decydując się na ogrodzenie domu oraz zakup bramy, trzeba rozważyć wiele różnych czynników, tak aby ogrodzenie stanowiło nie tylko ozdobę domu, ale było także funkcjonalne. Kiedy zatem najlepiej zdecydować się na przesuwną bramę samonośną? Przede wszystkim, jeżeli ogrodzenie znajduje się blisko domu lub wjazd jest krótki. Dzięki temu, że brama przesuwa się wzdłuż własnej osi, nie zajmuje dodatkowego miejsca. Nie ma również ryzyka, że brama nie otworzy się do końca lub uszkodzi elewację budynku.

Brama dla leniwych

Wizja wiecznego odśnieżania podjazdu czy grabienia liści przyprawia cię o gęsią skórkę? W takim razie przesuwna brama samonośna jest dla Cebie idealnym rozwiązaniem. Ze względu na brak umieszczanych przesuwnic, warunki atmosferyczne nie mają wpływu na działanie bramy. Nawet w przypadku dużych opadów śnieżnych czy zalegających jesiennych liści, brama działa bez zarzutu. Biorąc pod uwagę warunki atmosferyczne w Polsce, przesuwna brama samonośna świetnie sprawdzi się u domowników, którzy często spieszą się i potrzebują szybko wyjechać z domu.

Zastrzeżenia

Przesuwna brama samonośna nie zda egzaminu w jednym przypadku – kiedy cała działka jest dość wąska lub gdy podjazd umieszczony jest blisko krawędzi. Wynika to z przeciwwagi, która musi mieć odpowiednią długość. Jeżeli miejsce nie pozwala na zamontowanie odpowiednio długiej przeciwwagi, należy wybrać inną bramę. Może to być brama przesuwna z prowadnicami lub zwyczajna brama uchylna.

Dopasowana do potrzeb

W zależności od potrzeb i wymagań domowników, brama może zostać wyposażona w dodatkową fotokomórkę lub pilota, ułatwiającego otwieranie bramy. Ogromnym atutem przesuwnych bram samonośnych jest szeroka paleta kolorów RAL, która pozwala dopasować elementy ogrodzenia do elewacji i stylu posesji. Zaletą samonośnych bram przesuwnych jest łatwość montażu, który opisany jest krok po kroku w dołączonej instrukcji.