Brama wjazdowa – co musisz wiedzieć! Ciekawostki

pp-002-p64c-715x500 - filtr

Wjazd na posesję ma kilka ważnych cech, o których warto pamiętać. Przede wszystkim to wizytówka domu, pierwsza rzecz, którą widzą nasi goście. Po drugie podjazd to obszar najczęściej używany w ciągu roku. Niemalże codziennie służy nam jako droga ruchu, pieszego lub pokonywanego autem. Zatem niezwykle istotne jest dopasowanie bramy do warunków i naszych potrzeb.

Wymiary

Brama wjazdowa powinna mieć co najmniej 2,4 m szerokości.

Jeżeli to możliwe, warto zainwestować w nieco szerszą konstrukcję, umożliwiającą swobodne poruszanie się. Zapas wolnej przestrzeni nie będzie ograniczał manewrów związanych z obsługą samochodu. Ponadto ułatwia to pracę usługodawców, dysponujących większymi pojazdami. Bez problemu podjadą bliżej domu, co usprawni ich pracę i kwestie logistyczne.

Dla tych, którzy mieszkają przy wąskiej ulicy, dobrą radą jest usytuowanie bramy bardziej w głąb działki. Zapewni to komfort wjeżdżania na teren i możliwość tymczasowego parkowania, która jest przydatna przy przyjmowaniu większej liczby gości.

Rodzaj bramy

Na rynku dostępnych jest kilka wariantów bram wjazdowych. Pierwsza decyzja musi dotyczyć zautomatyzowania. Wyposażenie bramy w napęd ma zarówno wady i zalety. Tradycyjny sposób otwierania z pewnością nie będzie kłopotem podczas awarii prądu, z kolei konstrukcja samonośna zapewni nieporównywalnie większą wygodę.

Brama nie musi być od początku zaopatrzona w automatykę. Jednak wymogiem jest, aby na etapie zamówienia zwrócić uwagę na przygotowanie bramy pod instalację automatyki. Brama będzie manualna, ale w każdej chwili można będzie ją zautomatyzować. Fabryczne przygotowanie bramy pod automat gwarantuje, że montażyści nie będą musieli naruszać powłoki zabezpieczającej, tym samym brama nie utraci gwarancji.

Istotnym aspektem są warunki atmosferyczne. Silny wiatr stwarza opór, którego nie pokona niewzmocniona brama. Z kolei śnieg może uniemożliwić jej pracę. Dlatego warto przemyśleć typ bramy. Za najbardziej wytrzymałą uznaje się systemy samonośne, rzadko wymagające odśnieżania podjazdu, nie zawierające szyn, które trzeba by było czyścić w razie grubej warstwy zanieczyszczeń.

Jakość

Wybierając producenta i montera należy zwrócić uwagę na jakość materiałów oraz precyzyjność montażu.

Dobrej klasy brama składa się z trwałych i stabilnych elementów. Konsport oprócz starannie wyprodukowanych poszczególnych elementów, oferuje również zabezpieczenie antykorozyjne dla wszystkich systemów ogrodzeniowych. Stanowi to gwarancję spokoju użytkowania na długie lata.