Jakie oczekiwania ma spełniać Twój płot? Ciekawostki

PINO-III filtr

Jeden płot drugiemu nierówny… przynajmniej jeśli mowa o gustach. Wybierając idealne ogrodzenie dla swojego domu można kierować się różnymi kryteriami. Do najważniejszych należy funkcjonalność oraz estetyka, a do tego trzeba wziąć pod uwagę istniejące warunki. Wszystkie te czynniki mają ogromny wpływ na selekcję oferty dostępnej na rynku.

Przystępując do projektowania i zakupu ogrodzenia, warto odpowiedzieć sobie na pytanie: Jakie są moje oczekiwania? Które z nich będą najważniejsze?

Trzy główne obszary, które wymagają przemyślenia:

  • Praktyczność

Dobre ogrodzenie to takie, z którego właściciel jest zadowolony. Ogrodzenie z siatki zaspokoi potrzeby niewymagających klientów, stawiających na proste i solidne rozwiązania. Osobom ceniącym sobie możliwie jak największą intymność i spokój, odpowiadać będą systemy żaluzyjne, często łączone z gabionami.

Efekt końcowy ma w pełni usatysfakcjonować klienta, dlatego bardzo ważne jest określenie priorytetowego zastosowania ogrodzenia.

Decyzja powinna też obejmować wybór między bramą samonośną a uchylną. Różnica w użytkowaniu jest dosyć duża, warto rozważyć plusy i minusy każdej z nich.

  • Wygląd

Wielu osobom zależy na tym, by ogrodzenie wpisywało się w stylistykę fasady domu, podkreślało jego wystrój oraz formę. Wśród inspiracji Konsport znajdują się zarówno aranżacje nowoczesne, jak
i tradycyjne. Umożliwia to precyzyjne dopasowanie wszystkich elementów wyglądu zewnętrznego dowolnego domu.

Ci, którzy chcą przyciągać uwagę przechodniów, postawią na kolory, ogrodzenia stylizowane lub oryginalne gabiony. Indywidualne potrzeby klientów spotkają się z pomocą fachowców i szeroką gamą propozycji do wyboru.

  • Uwarunkowania

Długość podjazdu czy też powierzchnia działki szczególnie rzutują na podejmowane decyzje, mogą znacznie zawęzić grupę przyjętych kryteriów.

Posiadacze krótkiego podjazdu znacznie częściej decydują się na bramę samonośną, zapewniającą komfort. Powierzchnia także nie pozostaje bez znaczenia. Dużą działkę rzadziej ogradza się stylizowanym ogrodzeniem, chętniej zaś posesję w bezpośrednim sąsiedztwie z drogą szybkiego ruchu.

Określenie priorytetowych, pożądanych cech przyszłego ogrodzenia pozwoli zrealizować indywidualną wizję w możliwie jak największym stopniu. Dom to inwestycja na długie lata – warto zadbać o to, by spełniała wszelkie nasze oczekiwania.