Nowe trendy w ogrodzeniach – ogród w stylu modernistycznym Ciekawostki

Trendy modernistyczne dotarły również do branży architektonicznej i ogrodzeniowej. Pomyśl o tym, nim zaczniesz planować ogród – elementy modernistyczne wykorzystane przy projektowaniu przestrzeni mogą nadać jej nowoczesnego i niebanalnego charakteru.

Nowoczesność w najlepszym wydaniu to melanż stylów i kolorów. Przemyślane zestawienie materiałów wykorzystanych przy projekcie daje nietuzinkowy efekt końcowy. Stąd też pomysł, by przy konstruowaniu ogrodzeń użyć materiałów imitujących drewno. Uzyskuje się je w złożonych procesach chemicznych, a następnie wkomponowuje się w klasyczne w swej formie ogrodzenie ze stali, aby nadać mu elegancki i nowoczesny charakter. Bogata gama kolorystyczna materiałów, jakimi dysponujemy, pozwala nam wybrać taki odcień ogrodzenia, by ten wpisywał się zarówno w nasze oczekiwania, jak i styl zabudowy.

Innym modernistycznym i równie ciekawym rozwiązaniem będzie połączenie gabionów ze standardowym ogrodzeniem palisadowym lub żaluzyjnym. Gabiony, czyli kosze z siatki zgrzewanej, są konstrukcją, którą wypełnia się materiałem ekologicznym, by w ten sposób uzyskać nietypowe ogrodzenie. Gabiony wypełnione chociażby kamieniem są barierą dla ciekawskich oczu i zgiełku ulicznego, a przy tym nadają zabudowaniu zadziornego charakteru. Świetnie łączą się z innymi rodzajami ogrodzeń, wydobywając z nich to, co nowoczesne.20150531_152016