Od czego zacząć

od czego zacczac2

Na tej podstronie staramy sie przybliżyć Państwu tematykę „Od czego zacząć”. Znajdą Państwu tutaj najczęściej zadawane pytania oraz odpowiedzi i opinie naszych ekspertów. Jeśli nie znajdą Państwo odpowiedzi na swoje pytanie zapraszamy serdecznie do kontaktu z nami, chętnie odpowiemy.

Są to wszystkie elementy niezbędne do kompletnej budowy ogrodzenia w skład, którego wchodzą następujące elementy:

– Ruchome elementy frontu (brama samonośna, brama uchylna, furtka)

– Stałe elementy frontu czyli przęsła

– Słupki

– System mocowań (obejmy montażowe, uchwyty montażowe zawiasy)

– System podmurówek (deski betonowe, płyty XPS oraz łączniki betonowe lub metalowe)

Minimalna szerokość bramy pozwalająca na bezpieczne przejechanie samochodem osobowym to 2,4m. Warto mieć jednak na uwadze że aby umożliwić wjazd na posesję większym samochodom  np. dostawczym lub ciężarówką, brama powinna mieć co najmniej 3m szerokości. Najpopularniejszymi wymiarami zapewniającymi zarówno komfort przejazdu jak i  podnoszącymi efekt wizualny są bramy o szerokości 4-5m.

Wybór między bramą uchylną a samonośną jest równie ważnym aspektem warunkującym komfort korzystania z bramy.  Może on być uwarunkowany nie tylko aspektem wizualnym ale również ukształtowaniem terenu czy zabudowy.

Ofertowane przez Konsport elementy ogrodzenia są wykonywane indywidualnie do każdego zamówienia. Dzięki temu możemy dobrać niemalże dowolną szerokość i wysokość każdego z elementów. Dobór wysokości ogrodzenia posesyjnego może zależeć od wielu czynników, ale najpopularniejsze ogrodzenia mieszczą się w przedziale 150-170cm wysokości. W razie wątpliwości przy wyborze wysokości ogrodzenia można skonsultować się z Biurem Obsługi Klienta.

Na czas budowy najlepiej ogrodzić działkę ogrodzeniem tymczasowy. Wykonanie stałego ogrodzenia lepiej zostawić na koniec , żeby nie utrudniać dostaw materiałów i manewrowanie sprzętem.  Pomoże to również w dobraniu odpowiedniej kolorystyki Ogrodzenia pasującej do koloru wykończenia domu.

Wszystkie rodzaje ogrodzeń firmy Konsport montowane na słupkach ogrodzeniowych wymagają wylania fundamentu betonowego punktowego. Jedynym wyjątkiem jest ogrodzenie z siatki leśnej, gdzie słupki mogą być zarówno zabetonowane, jak i wbite bezpośrednio w grunt za pomocą specjalnego młota.

Pomiary należy zacząć od sprawdzenia na aktualnej mapie geodezyjnej terenu długości odcinków naszego ogrodzenia. Jeżeli nie dysponujemy mapą udajemy się w teren i po odszukaniu znaków określających granice naszej posesji wykonujemy pomiary.

Budowa ogrodzenia nie wymaga uzyskania decyzji o pozwoleniu na budowę. W niektórych przypadkach będzie jednak potrzebne zgłoszenie, czyli zawiadomienie o zamiarze wykonania ogrodzenia.

Adres email (wymagane)

Treść wiadomości

Brakuje odpowiedzi na ważne pytanie?
Napisz do nas, odpowiemy tak szybko jak to możliwe.

Zespół Konsport